Creative_Sources_Recordings
news catalog artists distribution links contact order   paypal

 

artists

Akiyama, Tetuzi

Aksin, Bravislav

Alexius, Peter

Ali, Sean

Almeida, Gonçalo

Altenburger, Martine

Altman, Laura

Ando, Akira

Anissegos, Antonis

Arias, Ricardo

Arnal, Jeff

Arthurs, Tom

Asheim, Nils Henrik

Asztalos, Alfréd

Aubry, Gilles

Babel, Alexandre

Backer, Andreas

Badrutt, Gaudenz

Baghdassarians, Serge

Baltschun, Boris

Barberán, Ruth

Barman, Yannick

Barrett, Richard

Batista, Laurie

Battistetti, Fabio

Bauer, Matthias

Baumgartner, Peter

Bebber, Claus van

Beresford, Steve

Berthet, Christophe

Bertholon, Jérôme

Binder, Claudia

Blancarte, Tom

Block, Olivia

Blondy, Frédéric

Blume, Martin

Blunt, Alison

Bohlen, Katharina

Bomfim, Marcelo

Bondy, Cyril

Boscain, Ugo

Bosetti, Alessandro

Bosshard, Patricia

Boubaker, Heddy

Brembilla, Luca

Brooks, Monica

Brown, Chris

Bruttin, Laurent

Buck, Tony

Buggenhout, Willy Van

Bullock, Mike

Burago, César

Burns, Gust

Busolini, Cyprien

Büttner, Gregory

Bymel, Ofer

Camatta, Simon

Cancoin, Benoit

Capece, Lucio

Cappozzo, Jean-Luc

Carey, Jeff

Carlsson, Erik

Carrier, François

Chagas, Eduardo

Chagas, Mariana

Chagas, Paulo

Chambel, Pedro

Chamy, Diego

Chaparreiro, António

Charbin, Marjolaine

Charles, Xavier

Chauveau, Sylvain

Chessex, Antoine

Chientaroli, Nico

Chiesa, David

Christmann, Günter

Chrysakis, Thanos

Cirera, Albert

Cirotteau, Sébastien

Colonna, Marco

Conca, Paed

Conrate, Quentin

Cosseron, Guylaine

Costa Monteiro, Alfredo

Cristovam, Thelmo

Crossland, Patrick

Csík, István

Cundy, Chris

Curado, Paulo

D'incise

Da Rocha, Maria

Damijan, Gloria

Danzeisen, Lea

Davidson, Neil

Davies, Angharad

Davies, Rhodri

Davis, Kevin

Davis, Matt

Davis, Steven

Day, Bryan

Décorne, Karine

Degrassi, Franco

Demand, Oliver

Demand, Sascha

Demey, Jean

Demierre, Jacques

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denzler, Bertrand

Di Domenico, Giovanni

Di Donato, Jacques

Dick, Robert

Dikeman, John

Dimitriadis, Yorgos

Djll, Tom

Dörner, Axel

Dresser, Mark

Drury, Andrew

Dryer, Tony

Duboc, Benjamin

Dubost, Quentin

Dumont, Olivier

Durant, Yoann

Duthoit, Isabelle

Eckhardt, Julia

Edwards, John

Eichenberger, Markus

Elgier, Alexander

Entonado, Javier

Epinat, Cyril

Erdmann, Daniel

Erel, Korhan

Ernst, Karin

Eubanks, Bryan

Evans, Peter

Ezaki, Masafumi

Fagaschinski, Kai

Fages, Ferran

Farmer, Patrick

Faustino, Hernâni

Favorin, Yuri

Favriou, Fabrice

Fega, Roberto

Felix Heule, Jacob

Fells, Nick

Ferguson, John

Fhievel

Field, Nicolas

Fields, Scott

Filip, Klaus

Fischer, Michael

Flinn, Stephen

Floridis, Floros

Flunger, Elisabeth

Forge, Mathias

Forsyth, Chris

Foschia, Jacques

Franco, Marco

Frangenheim, Alexander

Frey, Peter

Friedli, Gabriela

Furu, Svein Magnus

Galão, Paulo

Garcia, Margarida

Gargaud, Guillaume

Garin, Stéphane

Gasser, Clementine

Gauguet, Bertrand

Geisse, Gunnar

Gerold, Nils

Gerszewski, Nikolaus

Giallorenzo, Paul

Gianfratti, Antonio

Giatas, Aris

Giesriegl, Annette

Glasgow Improvisers Orchestra

Godinho, Carlos

Gomez, Jean Philippe

Gonçalves, Gil

González, Dennis

Gordoa, Emilio

Gouband, Toma

Goyvaerts, Mike

Gramss, Sebastian

Gratkowski, Frank

Greenwald, Andrew

Griener, Michael

Grinenco, Victor

Grønvold, Daniel

Great Waitress

Gschlossl, Gerhard

Guerra, Joana

Guerreiro, Ricardo

Guionnet, Jean-Luc

Hadow, George

Hahne, Sven

Harnik, Elisabeth

Hauf, Boris

Hautzinger, Franz

Hayward, Robin

Heenan, Chris

Hein, Nicola L.

Heinze, Markus

Hencleeday, André

Hertenstein, Joe

Hess, Steven

Heumen, Robert van

Hindi, Jassem

Hirvonen, David

Holm, Klaus Ellerhusen

Holzbauer, Margarita

Horn, Maria W

Huber, Nathalie

Hubweber, Paul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hughes, John

Ikeshiro, Ryo

Imanishi, Masayuki

Ingalls, Matt

Irazoki, Joseba

Irmer, Christophu

Irniger, Christoph

Isacker, Frans Van

Ittzés, Gergely

Jacinto, Ricardo

Jackson, Keefe

Jacoby, Nori

Jewell, Ryan

Johannesen, Kim

Jorge, Paulo Alexandre

Juun

K, Gintas

Kahn, Jason

Kaiser, Henry

Kakaliagou, Elena

Kaplan, Leonel

Kasyansky, Grundik

Kaufmann, Achim

Kauss, Brigann

Kawasaki, Utah

Kerbaj, Mazen

Keune, Stefan

Kimmig, Harald

Kinoshita, Kazushige

Kleinemas, Ralf

Klug, Bernd

Kneer, Meinrad

Koike, Toshihiro

Koch, Hans

Kocher, Jonas

Koolwijk, Bas van

Krämer, Achim

Kreimer, Jay

Krieger, Ulrich

Kristoff K. Roll

Küchen, Martin

Kürvers, Klaus

La Casa, Eric

Lachaise, Thomas

Lambert, Michel

Landfermann, Robert

Laserre, Didier

Lash, Dominic

Lau, Pak Yan

Laurain, Louis

Lauro, Audrey

Lazro, Daunik

Lebrun, Matthieu

Lee, Okkyung

Lehn, Thomas

Leimgruber, Urs

Lella, Graziano

Lemoine, Philippe

Lépany, Justin

Lettow, Gunnar

Lillinger, Christian

Lillmeyer, Harald

Lindsay, Jacob

Liolios, Vasilis

Lobo, João

Lonfat, Nathalie

Lønning, Eivind

Lopes, Pedro Castello

Loriot, Frantz

Loubatière, Rodolphe

Lovens, Paul

Lucchese, Maria

Lucas, João

Lücker, Björn

Lytton, Paul

MacDonald, Raymond

Madeira, João

Maierhof, Michael

Majkowski, Mike

Malfatti, Radu

Malina, Ervin

Mallozzi, Lou

Marcoll, Maximilian

Mariage, Jean-Sébastien

Mariam, Fala

Marien, Christian

Marino, Luigi

Marion, Louis-Michel

Márkos, Albert

Marshall, Hannah

Marshall, Oren

Martin, Maurice de

Martini, Daniele

Martini, Fabio

Marty, Fred

Matthews, Wade

Mattos, Marcio

Mauri, Luca

Mayas, Magda

Mazé, Johann

McDonas, Thollem

Mejer, Thomas

Melinz, Meike

Merah, Joël

Metcalfe, Neil

Mezei, Szilárd

Miethe, Manuel

Miguel, Sei

Milton, Matt

Minton, Phil

Mira, Miguel

Mitzlaff, Ulrich

Moimême, Abdul

Mølstad, Børre

Montesinos, Macarena

Morão, Nuno

Morgan, Jeffrey

Mota, André

Mota, Manuel

Motland, Stine Janvin

Muche, Matthias

Mukarji, Tisha

Müller, Günter

Müller, Matthias

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muller, Torsten

Müntzing, Herman

Murayama, Seijiro

Nadzharov, Alexey

Nakamura, Toshimaru

Nakatani, Tatsuya

Nechushtan, Alon

Neto, Alípio C

Neuser, Nikolaus

Nicholson, Peter

Nies, Joker

Niet F-n

Niggenkemper, Pascal

Noisten, Reinald

Norelius, Lise-Lott

Norstebo, Henrik

Northover, Adrian

Novakovic, Svetlana

Nutters, Koen

O'Dwyer, Tim

Obertova, Wanda

Okura, Masahiko

O'Leary, Mark

Oliveira, José

Olsen, Morten J.

Ortis, Raphaël

Orza, Pablo

Oshima, Yuko

Ostendorf, Nils

Paiuk, Gabriel

Palier, Agnès

Papenheim, Torsten

Pápista, Kornél

Park, Han-earl

Parkins, Andrea

Parodi, Claudio

Parrinha, Bruno

Pedersen, Kim-Erik

Pedreira, Javier

Pedretti, Jean-Jacques

Pereira, Armando

Perkin, Miles

Perkis, Tim

Perraud, Edward

Petit, Emmanuel

Phillipp, Ulrich

Pinheiro, Rodrigo

Pinton, Nelson

Ponneau, Nathalie

Pontévia, Mathias

Portal, Louis

Prévost, Eddie

Proffitt, Simon

Punck

Rabuske, Micha

Radich, Maria

Rankovic, Bogdan

Raskin, Oleg

Rathier, Leo

Rawlings, Vic

Reali, Andrea

Rebelo, Nuno

Rebelo, Pedro

Rega, Pablo

Rehmer, Joe

Reimann, Claudius

Reiserer, Christoph

Ribeiro, Ricardo

Rives, Stéphane

Roaldsnes, Dag-Filip

Robair, Gino

Rocchetti, Claudio

Rodrigues, Ernesto

Rodrigues, Guilherme

Rohrer, Thomas

Rojas, Marcus

Rose, Jon

Roth, Paul

Rothenberg, Ned

Rubin, Harold

Rupp, Olaf

Sá, Adriana

Sá, Joana

Saadé, Bechir

Saboya, Yann

Sahlieh, Samuel

Sala, Danilo

Sandbakken, Tore

Sanders, Mark

Sanfilippo, Dario

Santos, Carlos

Sanz-Vela, Andrea

Sassi, Roberto

Sayer, Karl

Scarassatti, Marco

Scherzberg, Lars

Schiller, Christoph

Schindler, Udo

Schipper, Elke

Schliemann, Wolfgang

Schmickler, Markus

Schmoliner, Ingrid

Schneider, Hans

Schoeberl, Bernhard

Schouwburg, Jean-Michel van

Schroeder, Franziska

Schubert, Frank Paul

Schubert, Alexander

Schwerdt, Oliver

Scott, Richard

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sebastian, Maitane

Sehnaoui, Christine

Sehnaoui, Sharif

Seidl, Hannes Galette

Sharp, Eliott

Shibolet, Ariel

Shiurba, John

Shelton, Tom

Sielaff, Jonathan

Sigurtà, Luca

Silva, João

Silva, Rogério

Silver, Yoni

Smith, Ian

Smulian, Mark

Solberg, Ståle Liavik

Soloveitzik, Tom

Sousa, Pedro

Stackenäs, David

Stempkowski, Thomas

Stolyar, Roman

Strid, Raymond

Studer, Daniel

Sukhan, Konstantin

Sundstrom, Leif

Swell, Steve

Swiss Improvisers Orchestra

Sysoev, Alexey

Tafjord, Hild Sofie

Tammen, Hans

Tamura, Natsuki

Tang, Achim

Tara, Dragos

Taroncher, Carlos Galvez

Tejero, Ricardo

Tello, Tomas

Tembe, Yaw

Teufner, Gabi

Thieke, Michael

Theriault, Doug

Thomas, David

Thomas, Pat

Thome, Christian

Thompson, Daniel

TonArt Ensemble

Toni, Gianna De

Toral, Rafael

Torres, Nuno

Toulemonde, Olivier

Travassos

Trayle, Mark

Trinité, Monsieur

Tsirikoglou, Yiannis

Tucker, Dave

Turner, Roger

Uebele, Gerhard

Ulher, Birgit

Ullén, Lisa

Ulrich, Dieter

Unami, Taku

Unternährer, Marc

Vanderstraeten, Kris

Variable Geometry Orchestra

Verga, Giampaolo

Viegas, João Pedro

Vincent, Hugues

Vogel, Sabine

Volden, Håvard

Vonlanthen, Vinz

Vorfeld, Michael

Voutchkova, Biliana

Wachsmann, Philipp

Walss, Priska

Warburton, Dan

Wassermann, Ute

Wehrli, Susann

Weisblat, Barry

Werchowska, Nusch

Werchowski, Mathieu

Wheatley, Tom

Wick, Jacob

Wienert, Hannes

Willers, Andreas

Williamson, Joe

Wilson, Graeme

Winger, Thomas

Winter, Manon-Liu

Wiss, Isa

Wissel, Georg

Woellwarth, Moritz von

Wolfarth, Christian

Wong, Eric

Wooley, Nate

Yamauchi, Katsura

Yamagishi, Naoto

Yanchyk, Marian

Yassin, Raed

Zabelka, Mia

Zach, Ingar

Zanussi, Per

Zerang, Michael

Zoubek, Philip